Recenzja – mysz + podkładka Gaming Set XR

Recenzja – mysz + podkładka Gaming Set XR

13/12/2017 przez Wojciech Graf

Wybór odpowiedniego gryzonia, który sprawdzi się zarówno w codziennej pracy jak i podczas wymagających sesji gaming’owych od zawsze był nie lada problemem dla wszystkich osób związanych ze światem gier. Jak ma się jakość do ceny? Czy wygląda ma znaczenie? Czy budżetowa myszka może sprostać wymaganiom mniej i bardziej zaawansowanych graczy? Dziś trafiła do nas na testy mysz gamingowa wraz z podkładką Gaming Set XR, sprawdzimy czy w niskiej cenie, otrzymamy to, co dla graczy jest ważne.

Jak to zwykle bywa w naszym recenzjach, najpierw zajmiemy się tym co, widoczne jest na pierwszy rzut oka, czyli ogólnym wyglądem prezentowanej myszki oraz pierwszymi wrażeniami, które towarzyszą nam podczas rozpakowywania pudełka. Mysz w tak niskiej cenie prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Zaraz po jej rozpakowaniu ujrzymy miły dla oka wzór imitujący pioruny, sześć przycisków pokrytych pewnego rodzaju materiałem antypoślizgowym, plastikowo-gumową rolkę oraz miejsce na kciuk. Gryzoń wyposażony jest w 1,5 metrowy kabel USB, opleciony materiałem.

IMAG0564

Drugim elementem, który otrzymujemy w zestawie jest podkładka pod mysz sygnowana logiem Hykker o wymiarach 270x220x3mm. Górna powierzchnia jest odpowiednio śliska, co pozwala na swobodne przesuwanie po niej myszy. Nie musimy się także obawiać, że podkładka będzie się poruszać w trakcie intensywniejszej rozgrywki, gdyż jej spód został pokryty materiałem antypoślizgowym.

Zaraz po podłączeniu myszy do komputera zaczyna ona świecić cyklicznie zmieniającym się kolorami. Pomimo, że całość prezentuje się dobrze, a kolory są przyjemne dla oka, to dużym minusem jednak jest brak możliwości zmiany wyświetlanych kolorów lub też po prostu możliwość całkowitego wyłączenia tej funkcji.  Osoby, które lubią korzystać z dużej gamy programowalnych przycisków również będą zawiedzione. Brak dedykowanej aplikacji niestety uniemożliwia nam dobranie funkcjonowania przycisków zgodnie z naszymi preferencjami. W urządzeniu występuje natomiast opcja zmiany DPI przy pomocy przycisku znajdującego się obok rolki. Zakres który dostał oddany do naszej dyspozycji waha się pomiędzy 800 a 2400 DPI.

IMAG0566

Urządzenie testowaliśmy na różnego rodzaju grach komputerowych, od strzelanek zaczynając, a na grach typu MOBA kończąc. We wszystkich grach nasz gryzoń sprawował się bardzo dobrze, wydawane polecenia były precyzyjne oraz nie posiadały większych opóźnień. Nie jest to oczywiście jakość lub precyzja jaką dostaniemy w produktach, z których korzystają zawodowi gracze, jednak na potrzeby przeciętnego kowalskiego, zdecydowanie wystarczy.

Podsumowując, zestaw gaming’owy Gaming Set XR to dobry zestaw dla przeciętnego gracza w bardzo przystępnej cenie. Mysz sama w sobie prezentuje się bardzo dobrze, a jej oferowane funkcje powinny zadowolić większość osób, które grają dla własnej przyjemności. Zestaw ten mogę z czystym sercem poleć każdemu, kto szuka dobrego produktu w niskiej cenie, a jednocześnie jego celem życiowym nie jest stanie się profesjonalnym graczem. Sprzęt nadaje się zarówno do pracy biurowej jak i do umilania sobie czasu w chwilach wolnych. Zestaw ten dostaniemy w sklepach sieci Biedronka za niespełna 40 zł.

recenzja