Relacja z najsłodszego konwentu, czyli Mochicon 2019 w pigułce

Relacja z najsłodszego konwentu, czyli Mochicon 2019 w pigułce

17/07/2019 przez Dorota Palka

W miniony weekend odbył się konwent Mochicon 2019, organizowany przez Konwenty Tsuru w Rybniku. Była to druga edycja konwentu. Mochicon 2019 był zdecydowanie najsłodszym konwentem tego roku!

Mochicon – czy aby na pewno taki słodki?

W odpowiedzi na potrzeby podniebienia fanów kultury japońskiej i słodyczy, organizatory przygotowali stoiska ze słodkościami takimi jak wata cukrowa, żelki, pocky, japońskie słodycze i cukierki, najróżniejsze ciasta i ciasteczka, shake’i, czy uwielbiana bubble tea. Oprócz słodkości można było poczęstować się tradycyjnym sushi. Nie zabrakło też takiej specjalności dla fanów fast foodów jak pizza.

Na konwencie panowała kameralna i rodzinna atmosfera. Helperzy dbali o porządek, odpowiadali na potrzeby uczestników a także pilnowali aby każdy uczestnik został poczęstowany słodkościami. Ogromnym plusem była praca ochroniarzy, którzy pilnowali czy ktoś nie wnosi niebezpiecznych przedmiotów i alkoholu na teren konwentu. Sama organizacja była jak najbardziej na poziomie. Kolejka była doskonale oznaczona i przebiegała bardzo szybko jak na konwent.

Urocze atrakcje i wystawcy

Na konwencie było wielu wystawców. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Pojawiły się najróżniejsze przedmioty typu handmade, rysunki, plakaty, biżuteria, gry, mangi, figurki, urocze pluszaki a nawet interesujące części garderoby i wiele wiele innych wspaniałych rzeczy!

Cóż to by był za konwent bez konkursu cosplay… Jedna z najbardziej wyczekiwanych atrakcji wieczoru była oceniana przez znane doskonale cosplayowe osobistości takie jak Talon, Bisz, Yukeshiro oraz infiltrait0r. Wszyscy uczestnicy konkursu mieli przepiękne stroje jak i prezentacje. Jako, ze każdy dał z siebie 100%, organizatorzy postanowili każdemu wręczyć zaproszenie na Wielki Bal Cosplayowy co było bardzo doceniającym gestem. Pojawiło się też dostępne dla każdego fotostudio.

Oczywiście na konwencie pojawiły się wszelkiego rodzaju gry muzyczne. Można było śpiewać, bawić się i tańczyć. Konwentowicze mogli się zmierzyć ze sobą w najróżniejszych turniejach planszówkowych czy konsolowych. Pojawił się Beat Saber.

Kolejną atrakcją wieczoru był Projekt Holo. był to godzinny koncert kochanych przez wszystkich fanów Japonii Vocaloidów. Po koncercie zabawa trwała dalej! Na sali odbyła się dyskoteka zwana Vixą.

Dla fanów kultury Azji pojawiły się uwielbiane przez nich panele o cosplay’u, mandze i anime, Korei a nawet warsztaty z fotografii i wiele innych atrakcji. Pojawiły się też różne gry i zabawy na podwórku wokół obiektu.

Jaki werdykt dla Mochiconu?

Mochicon był bardzo miłą i przyjazną dla każdego imprezą. Organizatorzy zadbali o to aby każdy na konwencie czuł się bezpiecznie i znalazł coś dla siebie. Nie brakowało ani słodkości, ani atrakcji. Dodatkowym plusem była praca helperów, którzy reagowali na potrzeby konwentowiczów i dbali o porządek na terenie imprezy. Konwent oceniamy bardzo pozytywnie i wyczekujemy kolejnej edycji już w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym fanpage’u. 🙂