Resident Evil 3 otrzyma zabezpieczenie DRM od Denuvo!

Resident Evil 3 otrzyma zabezpieczenie DRM od Denuvo!

26/01/2020 przez Bartosz Kęprowski

Jeśli jesteście fanami cyklu Resident Evil, to doskonale wiecie, że ostatnio wydane Resident Evil VII: Biohazard oraz odświeżone wersja Resident Evil 2 zostały wyposażone w zabezpieczenie DRM od Denuvo. Nie inaczej będzie z nadchodzącą wielkimi krokami odmłodzoną, trzecią częścią omawianego cyklu.

Oczywiście zabezpieczenie DRM od firmy Denuvo będzie dotyczyć jedynie pecetowej wersji wspomnianego tytułu. Niestety na nic zdały się liczne skargi i głosy krytyki wśród graczy oraz niewątpliwych fanów serii. Z jednej strony takie działanie nie powinno nikogo dziwić, skoro dwie wcześniejsze odsłony również doczekały się rzeczonego, sprawiającego wiele problemów i utrudnień, zabezpieczenia. To tylko konsekwentna polityka firmy, odpowiedzialnej za stworzenie cyklu RE. Szczęśliwie pozostaje nadzieja, że gra po bliżej nieokreślonym czasie, zostanie pozbawiona uciążliwego zabezpieczania. Potwierdzać moją hipotezę mogą działania firmy w przypadku Resident Evil 2 oraz Resident Evil VII: Biohazard. W obu sytuacjach zdecydowano się usunąć zabezpieczenie od Denuvo. Czy w przypadku RE 3 będzie tak samo? Wszystko wskazuje na to, iż prawdopodobieństwo takiego obrotu sprawy jest naprawdę bardzo wysokie.

RE 3 zadebiutuje na sklepowych półkach 3 kwietnia 2020 roku. Tytuł pojawi się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Autor: Bartosz Kęprowski
Ilustracja wprowadzenia i zdjęcia: Capcom