Ryucon 2018 – dzień 3 [RELACJA+PODSUMOWANIE]

Ryucon 2018 – dzień 3 [RELACJA+PODSUMOWANIE]

23/08/2018 przez Dorota Palka
Jak wygląda niedziela konwentowa?

Jak każdego dnia konwentu, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Choc w niedzielę już za wielu atrakcji nie możemy się spodziewać, to na Ryuconie faktycznie udało się przygotować coś ciekawego.

IMG_1766

Jedną z ciekawszych atrakcji był panel „Japońskie demony w dawnych legendach i dzisiejszych czasach”. Niektóre z nich naprawdę budziły w nas strach i pozostawiały adrenalinę na całą noc konwentu. Nasze zainteresowanie wzbudziła atrakcja prowadzona przez Matsu o Samurajach i Bushi, czyli historia Japońskich wojowników. lekcji historii nigdy za wiele. Oczywiście nie brakowało kreatywnych warsztatów, takich jak nocne rysowanie, warsztaty z tworzenia chibi czy tworzenia swojej postaci. Nie brakowało atrakcji dla fanów mangi i anime a zwłaszcza dla fanów One Piece‚a.  Jak zwykle dostępny był całodobowy Ultra Star a w nocy mogliśmy się spodziewać koncertowania Madonny.

IMG_2491

Podsumowując Ryucon 2018…

Konwent przebiegł nam bardzo pozytywnie i w miłej atmosferze! Co do ceny biletów… cena jest jak najbardziej w porządku a konwent naprawdę oferuje nam wiele możliwości! Każdy uczestnik konwentu mógł znaleźć coś dla siebie o każdej porze dnia i nocy a dobra organizacja paneli sprawiała, że najciekawsze tematy nie nakładały się ze sobą, co jest bardzo ważne zwłaszcza dla osób, które biorą udział w konkursach.  Świetnym pomysłem była strefa chill out’u, na której można było odpocząć a nawet kąpać się w basenie. Świetne rozwiązanie na upalne dni!
Nie zapominajmy o naszych prawdziwych superbohaterach a mianowicie Helperach, którzy przez 24/7 starali się być na każde nasze zawołanie oraz dzielnie walczyli z problemem jakim były wlatujące do sleepów szerszenie. Dla organizatorów oraz pomocników nie było rzeczy niemożliwych. Bardzo podobała nam się duża ilość sleepów, każdy mógł znaleźć sobie miejsce do spania ale oczywiście kto by spał na konwencie?