Serious Sam 4 – pierwsze recenzje! Sprawdź, jak radzi sobie gra!

Serious Sam 4 – pierwsze recenzje! Sprawdź, jak radzi sobie gra!

26/09/2020 przez Bartosz Kęprowski

24 września miała miejsce premiera czwartej części popularnej serii Serious Sam. W związku z tym, poniżej znajdziecie zestawienie otrzymanych przez wspomniany tytuł not, z krótkim podsumowaniem.

Serious Sam 4 to dynamiczna i zwariowana strzelanka pierwszoosobowa, będąca dziełem studia Croteam. Obecnie w omawianą grę można się zaopatrzyć za pośrednictwem sklepu Steam na komputery stacjonarne. Jednakże zostały już zapowiedziane premiery najnowszej odsłony na konsole PlyStation 4 i Xbox One. W sieci obecnie można znaleźć mnóstwo recenzji omawianego tytułu. Zatem, jak wypada gra w oczach krytyków? Cóż, przeciętnie. Na 41 recenzji gra zdobyła średnią notę nieco poniżej 70 punktów na 100, a dokładniej rzecz ujmując, 68.

Z recenzji można wyczytać, iż czwórka to w gruncie rzeczy udany, przyjemny i nostalgiczny powrót do korzeni gatunku. Niestety gra nie jest przełomowa i nie dostarcza niczego nowego, oprócz czystej frajdy ze strzelania, a co za tym idzie, ponownego wcielenia się w tytułowego bohatera. Produkcja niestety cierpi na monotonię, wkradającą się po pewnym czasie nieustannej zabawy. Do minusów zaliczono także liczne problemy techniczne czy przeciętną grafikę. Dla przeciwwagi z kolei, w recenzjach mówi się również o tym, że czwórka oferuje największą zawartość ze wszystkich wliczających się do serii tytułów, a to już coś. Jak widać, gra ma swoje bolączki, ale fani sagi raczej przymkną na nie oko i będą się dobrze bawić.

Poniżej lista przykładowych ocen:

GameSpace – 9/10

GameSpew – 9/10

Hardcore Gamer – 9/10

IGN – 5/10

PC Gamer – 7.1/10

PCGamesN – 8/10

PC Invasion – 8.5/10

Screen Rant – 8/10

Shacknews – 7/10

Trusted Reviews – 5/10

Wccftech – 7.3/10

We Got This Covered – 8/10

Windows Central – 5/10

Źródło: Bartosz Kęprowski
Ilustracja wprowadzenia: Croteam