Splash BT – recenzja przenośnego głośnika

Splash BT – recenzja przenośnego głośnika

23/06/2017 przez Wojciech Graf

W ostatnich latach ponownie popularne stało się posiadanie własnego przenośnego odtwarzacza muzyki. Słuchanie ulubionej piosenki na osobistych słuchawkach nie daje już tyle radości co słuchanie jej w większej grupie. Właśnie na takie potrzeby zostają tworzone coraz to nowsze i bogatsze w funkcje przenośne głośniki bluetooth.

Tym razem dzięki firmie Hykker otrzymaliśmy na testy ich najnowszy głośnik o wdzięcznej nazwie Splash BT. Zapakowany jest on w wytrzymałe żółto-czarne pudełko z przeźroczystą folią umożliwiającą zobaczenie naszego głośnika już przed zakupem, bez potrzeby rozpakowywania go. Z tyłu natomiast jak to zazwyczaj bywa znajduję się krótka specyfikacja urządzenia oraz opis zawartości pudełka. Poza głośnikiem, w pudelku znajdziemy również instrukcję napisaną w języku polskim oraz kartę gwarancyjną.

Jak na przenośny głośnik przystało, jest on niewielkich rozmiarów którą wynoszą kolejno 84x95x35 (45 z gumową przyssawką) mm. Na przodzie znajduje się membrana głośnika wraz z logiem producenta, z drugiej strony natomiast znajduje się przyssawka, dzięki której jesteśmy w stanie przyczepić nasz głośnik to większości powierzchni płaskich. Panel boczny urządzenia zawiera 2 przyciski do regulacji głośności wraz z funkcją zmiany utworu na następny lub poprzedni oraz standardowy przycisk power. Dodatkowo posiada on również funkcję odbierania połączeń przychodzących, gdy tylko zdecydujemy się sparować go z naszym telefonem przy pomocy bluetooth. Na panelu bocznym znajdziemy również dodatkowe złącze ładowania typu microUSB oraz slot kart pamięci microSD.

IMAG0465

Podczas uruchomianie głośnika zostaniemy powitani komunikatem głosowym w naszym ojczystym języku. Urządzenie poinformuje nas również czy zostało sparowane z telefonem. Skoro o pracy urządzenia mowa, to przejdziemy w takim razie do tematu związanego z baterią oraz czasem pracy. Głośnik został wyposażony w baterię o pojemności 400 mAh, co przy średnim poziomie głośności pozwala cieszyć muzyką przez kilka godzin.

Pomówmy trochę o jakości dźwięku, bo to przecież ona jest najważniejsza w tej recenzji. Głośnik pomimo swojej niskiej ceny i znikomych rozmiarów jest w stanie zapewnić nam dobrą muzykę, przyjemną dla ucha. Odtwarzany dźwięk jest czysty, brak w nim szumów lub innego typu zakłóceń. Co prawda znacznie gorzej radzi on sobie z wysokimi oraz niskimi dźwiękami, jednak nie możemy zbyt wiele oczekiwać w tej półce cenowej. Jeśli chodzi o głośność to bez wątpienia może on stanowić spore wyzwanie dla konkurencji, nie zdarzyło mi się jeszcze powiedzieć, że coś odgrywane jest za cicho, wręcz przeciwnie, do tej pory słuchałem muzyki na poziomie znacznie niższym niż jego maksymalna głośność, więc z czystym sercem mogę powiedzieć, że ten maluszek daje radę.

Podsumowując głośnik Splash BT marki Hykker to dobra alternatywa dla jego droższych kolegów. Odtwarzany dźwięk jest czysty, głośny i wyraźny. Jego małe rozmiary z pewnością przypadną do gustu osobom, które często podróżują i nie wyobrażają sobie chwili bez swojej ulubionej muzyki. W swojej półce cenowej plasuje się na naprawdę wysokim miejscu i zdaniem naszej redakcji zasługuje na uwagę.

podusmowanie