Sprout zakwalifikowało się do X sezonu ESL Pro League Europe

17/08/2019 przez Ngọc Quang Phạm

Drużynie Sprout udało się zakwalifikować do dziesiątego sezonu ESL Pro League Europe, wygrywając przeciwko Heretics 2-0 na mapach de_dust2 oraz de_inferno.

Podczas finału drabinki wygrywających ligi EPL zmierzyły się drużyny Sprout oraz Heretics w pojedynku BO3, który decydował o tym, która z drużyn będzie piętnastym uczestnikiem X sezonu EPL. Wygrana drużyny Sprout pozostawiła tylko jedno wolne miejsce w lidze. To, kto będzie szesnastym uczestnikiem ligi, dowiemy się niebawem, 18 sierpnia 2019.

Mecz rozpoczął się na mapie Dust2, gdzie drużyna Spiidiego osiągnęła bardzo dobry wynik po stronie terrorystów, zdobywając w pierwszej połowie 9 rund. Po wygranej pistoletówce przez Sprout, drużyna przeciwników nie mogła przebić się przez defensywę niemieckiej drużyny i pierwsza mapa zakończyła się wynikeim 16:6.

Drugą mapą było Inferno, na której Sprout pokazało swoją pewność siebie po stronie antyterrorystów na początku mapy, jednakże przeciwnicy z drużyny Heretics nadrobili straty wyrównując do 8:7 (dla Sprout). Perfekcyjnie wykonana runda pistoletowa przez Sprout dała im pole do szybkiego zakończenia meczu, Heretics obroniło się tylko BSy dwa razy w ciągu swojej połowy, co przełożyło się na zwycięstwo Sprout 16:10.

Pozostaje nam jeszcze ostatni uczestnik ESL Pro League, który zostanie wyłoniony o 15:30, bowiem Heretics zagra ze zwycięzcą meczu NiP vs. Spirit.