Szczegóły najważniejszego trybu w F1 2017!

04/08/2017 przez

Studio Codemasters i Koch Media wraz z wydawnictwem Techland przedstawia nowy zwiastun F1 2017. Tym razem pokazuje on jak będzie działać tryb kariery w tej grze, a będzie on najbardziej rozbudowanym ze wszystkich dotychczasowych gier o Formule 1. Premiera gry zaplanowana jest na dzień 25 sierpnia, czyli początek weekendu wyścigowego na torze Spa-Francorchamps w Belgii.

W tym roku do trybu kariery dołączą także klasyczne bolidy. Będziemy mogli zasiąść w nich podczas kluczowych momentów sezonu kiedy dostaniemy zaproszenie do specjalnych zawodów z dwunastoma bolidami, które zapisały się w historii tego motorsportu. Zawody nie będą obejmować jedynie typowych wyścigów, bowiem otrzymamy także inne rodzaje rywalizacji. Będziemy mogli uczestniczyć w takich wyzwaniach jak walka o wyprzedzania czy pościg. Poza tym z tych bolidów skorzystamy także w innych trybach oraz wyścigach jedno- i wieloklasoych.

Tegoroczna wersja gry przynosi nam także większe możliwości rozwoju bolidu. Nasz wpływ na pracę zespołu R&D to aż 115 ulepszeń bolidów. W ubiegłym roku było ich 5 razy mniej! To wszystko łączyć będzie się też z zupełnie nowymi programami szkoleniowymi. Jeżdżąc w trakcie sezonu każdy kierowca będzie musiał zadbać również o swój silnik i skrzynię biegów, gdyż wydawcy w tym roku położyli znacznie większy nacisk na ten aspekt.

20 torów, na których przyjdzie nam się ścigać o punkty w sezonach gry to nie wszystko. Autorzy dodali także 4 alternatywne, skrócone wersje torów w Bahrajnie, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Stanach Zjednoczonych. Nie zapomnieli także o najbardziej legendarnym torze w Monako. Dzięki tej grze poznamy uroki ciasnych uliczek Księstwa nocą!

W zeszłorocznej edycji tryb kariery okazał się strzałem w dziesiątkę i to na jego fundamentach budujemy jeszcze lepszą odsłonę w F1 2017. Dodaliśmy kobiece awatary kierowców, nowe padoki oraz postacie, znacznie rozbudowaliśmy możliwości rozwoju zespołu i samochodu. To wszystko w połączeniu z powrotem legendarnych bolidów sprawia, że mamy najpełniejszą i najbogatszą odsłonę F1 w historii – podsumowuje Lee Mather, dyrektor kreatywny F1 2017.

Gra pojawi się na konsole oraz PC, a pre-order jest już możliwy. Dzięki temu możemy zyskać dostęp do części pakietu „F1 2017 Special Edition” i będziemy mogli jeździć legendarnym McLarenem MP4/4. Za jego sterami zasiadał Ayrton Senna oraz Alain Prost, czyli jednych z najlepszych kierowców na przełomie lat 80. i 90. oraz całej historii Formuły 1. Ten bolid będzie można także zakupić później oddzielnie. Reszta samochodów dostępna jest w każdej edycji gry.

Baner Netflix