The Mystery of Woolley Mountain  – nowy zwiastun oraz demo!

The Mystery of Woolley Mountain – nowy zwiastun oraz demo!

20/01/2019 przez Bartosz Kęprowski

Jeśli cenicie niezależne przygodówki point-and-click to nowe dzieło studia Lightfoot Brothers powinno Was zainteresować. Otóż The Mystery of Woolley Mountain spełnia wszystkie rzeczone powyżej kryteria, a jakby tego było mało, jej twórcy garściami czerpali inspiracje z takich pozycji jak Day of the Tentacle czy znane i uwielbiane Monkey Island. Warto tutaj dodać, iż gra nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie kampania finansowa zorganizowana na Kickstarterze.

The Mystery of Woolley Mountain traktuje o podróżującym w czasie ekscentrycznym gronie założonym zarówno z naukowców, jak i wszelkiego rodzaju specjalistów od muzyki. Bohaterowie zwą się dumnie Helmholtz Resonators i postawili sobie za cel honoru uratowanie grupki dzieci przed złowieszczą wiedźmą. Nikczemna zaś starucha parająca się magią skrywa małoletnich więźniów na tytułowej wyspie – Woolley Mountain. Warto tutaj dodać, że każdy członek Helmholtz Resonators specjalizuje się w grze na innym instrumencie, zaś w samej grze nie brakuje enigmatycznych stworów, skonfundowanych automatów oraz pokracznych ludzi z linami.

Premiera gry zapowiedziana jest na 29 marca. Przygodówka pojawi się na komputerach osobistych oraz Nintendo. Jej demo znajdziecie pod poniższym linkiem klik!.

Źródło ilustracji wprowadzenia – Lightfoot Brothers