Tsuru Japan Festival – zapowiedź

Tsuru Japan Festival – zapowiedź

04/11/2019 przez Dorota Palka
23 listopada rusza już siódma odsłona największego na Śląsku konwentu o kulturze Kraju Wschodzącego Słońca – Tsuru Japan Festival 2019.

Tsuru Japan Festival to konwent o tematyce szeroko pojętej kulturze kraju kwitnącej wiśni i nie tylko. Tradycyjnie odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Kościuszki w Rybniku w dniach od 23 do 24 listopada 2019 r. W tym roku motywem przewodnim konwentu jest Kodomo no Hi, czyli Japoński Dzień Dziecka. Imprezę co roku odwiedza masa uczestników, na których czeka masa niesamowitych atrakcji takich jak panele dyskusyjne, wiedzówki, gry planszowe i elektroniczne, larpy, najróżniejsze konkursy, wystawcy oraz konkurs cosplay. Tsuru odwiedzają rozpoznawalne w fandomie osobistości – artyści z branży filmowej i cosplayowej, cenieni prelegenci oraz wiele innych kreatywnych osób.

W tym roku pojawi się vlogerka Enma Official, która do 2 lat nagrywa vlogi o tym jak wygląda jej życie w Japonii. Swoją obecność potwierdził też aktor głosowy Karol Gajos. Jego głos można usłyszeć w tak popularnych produkcjach jak “Scooby Doo”, “Big Mouth”, “Rick and Morty” czy nawet w “Świecie Winx”. Pojawi się, także Disney Lady, która znana jest z prowadzenia kanału na YouTube o nowościach i ciekawostkach ze świata bajek Disneya. Nie zabraknie też gości cosplaywych i wielu wielu innych wspaniałych twórców

Jakie atrakcje warto zobaczyć?

Lista atrakcji na konwencie Tsuru Japan Festival jest bardzo długa i bogata. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Bardzo ciekawie zapowiada się Koncert tradycyjnej muzyki japońskiej wykonywanej na shamisenie, instrumencie muzycznym z ponad 400-letnią tradycją. Specjalnie dla Was zagra jest Masato Yokoe. Gry na Shamisenie uczył się 15 lat. Masato dawał już koncerty na dużych eventach nie tylko w Polsce, ale także i w Japonii.

Kolejną intrygującą atrakcją jest Pokaz Rakugo – japońskiego teatru jednego aktora. Jeden aktor i niezliczona liczba historii i postaci.  Komediowy japoński teatr obnaża stereotypy i wyśmiewa się z ludzkich wad. Zapraszamy do wysłuchania niesamowitych opowieści rodem z epoki Edo.

Po raz kolejny na konwentach Tsuru pojawi się już Wam znany i lubiany Projekt Holo. Twórcy tego projektu to grupa przyjaciół, którzy zainspirowani występami Hatsune Miku, zbudowali własny ekran do wyświetlania hologramów. W tym roku podobno zaprezentują coś nowego! Jesteście ciekawi co? My również. 🙂

To jeszcze nie koniec atrakcji… Podczas konwentu na scenie zadebiutuje grupka cosplayowa Milky☆Way Heroes. To zespół młodych i energicznych dziewczyn, które odtworzą występy z serii Love Live i Love Live Sunshine w oryginalnych strojach idolek z anime.

Oczywiście cóż to by był za konwent, gdyby zabrakło tradycyjnych i uwielbianych przez Was atrakcji!

Jak zwykle pojawi się Ultra Star! Ekipa od zadań śpiewalnych  z kilkuletnim doświadczeniem, prawdziwi eksperci konwentowego karaoke! W swoim asortymencie posiadają aż 10 tysięcy utworów i cały szereg mikrofonów aby każdy mógł choć na chwilę stać się gwiazdą.

Niezapomniane wrażenia nie z tego wymiaru zapewni Wam VR RAVE. Wirtualna Rzeczywistość nie jest już opowieścią z przyszłości! ConTrust i VRRave zapraszają na stanowisko, na którym możesz doświadczyć nowej generacji rozrywki już dziś!

Rzućcie wyzwanie swoim znajomym w sali gier planszowych od grupy Zalew Gier! To właśnie tam odbędą się turnieje i z pewnością nie ominie Was dobra zabawa.

Zostań wojownikiem razem z Najemny Oddział Ukrytych, który  zaprasza do swojej sali, gdzie możecie poczuć niezwykły klimat, a także spróbować swoich sił w byciu shinobi! 

Nie zapominajmy o cosplay’u! Swoje zgłoszenia mozecie wysyłać do dnia 17.11.2019r. do godzimy 22.00!

ceny biletów:
  • I tura sprzedaży 10.09 – 15.09 40 zł
  • II tura sprzedaży 16.09 – 30.09  45 zł
  • III tura sprzedaży od 1.10 – 31.10 50 zł
  • VI tura sprzedaży od 1.11 – 20.11 55 zł

Ceny biletów w dniu imprezy:

  • Wejściówka 2. dniowa 60 zł
  • Sobota 50 zł
  • Niedziela 10 zł

Do zobaczenia na Tsuru! 🙂