Twitch Prime za darmo na pół roku dla klientów Play

Twitch Prime za darmo na pół roku dla klientów Play

04/04/2020 przez Dorota Palka
W związku z panującą na Świecie sytuacją, Play przygotował specjalną ofertę dla swoich klientów. Promocja Amazon Prime Video jest dostępna dla wszystkich Klientów Play, którzy posiadają abonament telefoniczny, internetowy lub telewizyjny.

Dostęp można było uzyskać już od 14 marca, jednak mało kto się tym zainteresował, ponieważ usługa jest reklamowana jako serwis VOD. W Polsce dużo większą popularnością cieszy się platforma Netflix. Amazon Prime Video jest dostępny za darmo na pół roku. Jest to równoznaczne z Twitch Prime z czego bardzo cieszą się gracze. Za tym idą ciekawe, darmowe rzeczy do gier m.in darmowe skórki w League of Legends czy drop w Apex Legends.

Promocja Amazon Prime Video dostępna jest dla wszystkich Klientów Play, którzy posiadają abonament telefoniczny, internetowy lub telewizyjny.
Po okresie promocyjnym będziemy doliczać do Twojego rachunku 25 zł miesięcznie.

Play
Jak aktywować Twitch Prime za darmo na pół roku?

To bardzo proste! Aby otrzymać dostęp do Amazon Prime/Twitch Prime na okres 6 miesięcy, musicie mieć umowę na telefon, telewizję lub internet (abonament) w sieci komórkowej Play. Wystarczy przejść do aplikacji Play24 i zakładki “Telewizja i wideo”. Po aktywacji trzeba założyć konto w Amazon Prime i potwierdzić swój numer telefonu.
Jeżeli macie Play Now TV Box, to aktywujecie tę promocję na swoim dekoderze w zakładce pakiety. Po 6 miesiącach można zrezygnować lub przedłużyć umowę na tę usługę za 25zł miesięcznie.

Co w wypadku gdy usługa nie umiem aktywować usługi?

Kilku użytkowników skarżyło się, że mimo aktywacji pakietu, nie otrzymali Twitch Prime. O tym problemie wspominał między innymi Gucio na swoim streamie.

“Dla każdej osoby, która jest w sieci Play i nie może aktywować Twitch Prime. Ponoć, jeden z użytkowników powiedział, że miał taki problem i rozwiązaniem tego problemu było to, że zadzwonił na infolinię i musieli dla jego konta włączyć tę usługę, bo coś się pobugowało.”

Niekiedy wynikało to z pewnego rodzaju błędu od strony Play, lub zdarzały się pakiety, które nie wchodziły już w tą promocję (na przykład stare oferty mix na kartę). Warto zadzwonić na infolinię Play, gdzie udzielą Wam wszystkich informacji i pomogą rozwiązać problem.

Jak odebrać nagrody?

Wspominaliśmy wcześniej, że aktywowanie pakietu łączy się z nagrodami do gier. Jak je odebrać?

  • Musicie stworzyć sobie konto na Twitch Prime, lub użyć istniejącego konta Amazon Prime (przy aktywacji usługi, będziecie musieli stworzyć konto na platformie Amazon Prime, więc ten krok będziecie mieli już za sobą)
  • Następnie połącz konta w ustawieniach Twitch Prime (np z kontem Riot Games)
  • i klikamy “Claim Offer”
Czy warto?

Jeśli korzystacie z sieci Play to macie dostęp przez 6 miesięcy za darmo do:

  • Amazon Prime Video – wiele ciekawych filmów i seriali do zabicia nudy na kwarantannie
  • Twitch Prime – subskrypcje u streamerów i darmowe przedmioty do gier, w tym legendarne skiny do League of Legends.

Jeśli jest możliwość to warto w tym okresie próbnym sprawdzić czy to się nam podoba. Z usługi zawsze można zrezygnować, także nie mamy nic do stracenia. 🙂