Twórcy antypirackiego Denuvo korzystają nie legalnie z innego oprogramowania?

Twórcy antypirackiego Denuvo korzystają nie legalnie z innego oprogramowania?

05/06/2017 przez Dominika Madej

Firma Denuvo, która służy do zabezpieczania gier przed piractwem sama piraci?

Jak wiemy (bądź nie) Denuvo jest to „aplikacja” która spowalnia hackerów przed zpiraceniem danej gry.

Ostatnio została użyta w grze RIME która swoją drogą jest wyśmienita tylko właśnie… ta nasza kochana aplikacja antypiratowa prowadzi do ścinek w tej grze i nie tylko. Psuje ona optymalizacje każdej grze a jednocześnie nie daje super efektów gdyż spowalnia hackerów o jakieś 3-4 tygodnie.

Ale wracając do tematu, na rosyjskim forum RSDN ta oto firma została oskarżona o używanie nie legalnie programu który służy do zabezpieczania ich narzędzi. Programista VMProtect (tego programu) potwierdził że ich program jest używanie bez zgody twórców.pobrane

Wymieniony wyżej programista który przesiaduje pod nickiem drVano napisał wpis, który zaczyna się słowami chciałbym Wam opowiedzieć o bardzo sprytnej i chciwej austriackiej firmie Denuvo Software Solutions GmbH. Czytając dalej możemy się dowiedzieć między innymi tego że nasza antypiracka firma około 3 lat temu rozmawiała z VMProtect o właśnie licencje na ten program. Niestety Według Denvuo VMProtect zaoferowali za dużą stawkę, więc postanowili rozwiązać ten problem inaczej.

Pracownicy VMProtect podjeli dość nie typowe kroki gdyż, mieli rozmawiać z firmą Sophos sprzedającą oprogramowanie antywirusowe by uznawała Denuvo za potencjalne malware. Ponadto mieli rozmawiać z Valve by nie współpracowali z tą firmą ponieważ są to potencjalni oszuści. Na koniec mają zamiar wnieść sprawę do sądu.

Swoją drogą niezły paradoks. Firma przeciwko piractwu sama piraci. Czy przysłowie żeby ogień ogniem zwalczać ma tutaj zastosowanie?