Twórcy PUBGA pozywają Fortnite

29/05/2018 przez

W Korei Południowej doszło do dość nieoczekiwanej i kontrowersyjnej sytuacji. PUBG Corp. pozwało wystosowało pozew w lokalnym sądzie skierowany przeciwko koreańskiemu oddziałowi firmy Epic Games za rzekome naruszenie praw autorskich. Miało to miejsce w styczniu 2018 roku, ale dopiero teraz informacja ta wyszła na jaw. Wedle doniesień, Fortnite został pozwany za skopiowanie wielu rozwiązań znanych z PUBG.

 

pubg-compressed-ea4cb

 

Warto zaznaczyć, że PUBG korzysta z silnika Unreal Engine 4, które stworzył i udostępnił na prawach licencji Epic Games. W przypadku afery raczej nie powinniśmy się spodziewać aż tak drastycznych efektów choć nigdy nie wiadomo do jakiego stopnia posuną się obie firmy.

Pozew przeciwko twórcom Fortnite odnosi się wyłącznie do koreańskiego oddziału firmy, a jak na razie nie można znaleźć jakichkolwiek wzmianek w amerykańskim systemie sądowniczym. Cała sytuacja wydaje się tym bardziej kuriozalna, gdyż nawet sam pomysłodawca gry, Brendan Greene, chwalił w przeszłości Fortnite. Dodatkowo, pozew miał miejsce w cieniu chińskiego giganta, Tencent Games, który ma udziały zarówno w Bluehole (5%) jak i Epic Games (40%), a także jest wyłącznym wydawcą PUBG w Chinach.