Virtus.Pro okiem fana: Jak ich postrzegam i co o nich myślę.

11/07/2017 By x

Na początek kilka informacji.

Virtus.Pro, czyli najpopularniejsza polska drużyna występująca na scenie Counter Strike: Global Offensive. Drużyne reprezentują:
• Jarosław „Pasha” Jarząbkowski
• Janusz „Snax” Pogorzelski
• Paweł „Byali” Bieliński
• Wiktor „Taz” Wojtas
• Filip „Neo” Kubski
Ich trenerem jest były zawodnik „Złotej Piątki” Jakub „Kuben” Gurczyński. Organizacja Virtus.Pro jest organizacją rosyjską dzięki czemu sponsorem naszych zawodników jest m.in. Media Markt.

received_458874107820054

Czym dla mnie jest VP?

Virtusi jak dla mnie są ojcami e sportu w moim życiu, pierwszą styczność z Counter Steikiem miałem tylko i wyłącznie dzięki temu, że widziałem ich grę i chciałem kiedyś osiągnąć coś podobnego. Niestety ale mi się nie udało, natomiast wy jeszcze macie szansę. Sądzę, że Snax i spółka jest i będzie legendarnym zespołem, który polska scena gamingowa będzie pamiętać jeszcze długo po zmianie składu.

Co sądzę o Virtusach?

W mojej opinii nasi rodacy mają teraz spadek formy i to naprawdę duży, lecz nie przestaje wierzyć i przypominam sobie takie turnieje jak IEM Katowice 2014. Każda drużyna ma swoje spadki my teraz mamy taki, który nie ukrywajmy powoli niszczy nam drużynę, jednak z każdego dołka da się wyjść i musimy o tym pamiętać. Jeżeli chodzi o Polskę to mamy trzy naprawdę mocne drużyny co daje nam szansę na wiele sukcesów.

Opinie innych o drużynie.

Ludzie w okresach spadków formy czy po ważniejszych porażkach przepełniają internet hejtem w stronę zawodników. Wygląda to zazwyczaj tak, że hejt ciśnie gdy VP wraca do gry i wygrywa spotkania. Takie sytuacje wyglądają strasznie dziecinnie, zwłaszcza, że e sport uznawany jest za kulturalną formę rywalizacji, w której nie występuje hejt. Przedstawię wam kilka komentarzy, które występowały na facebooku czy twitterze:

• „Pasha dawaj nową reklame w media markt, to lepiej Ci wychodzi niż gra w CSa XD” – słowa skierowane w kierunku Jarka.

• „ Pisz na privie moge zagrać za ciebie, demka podeslac gram lepiej niz cala wasza 5 :/”

• „ K*rwa tam Janusz nie pie*dol tylko grać zacznijcie bo jak nie wyjdziecie z grupy to rip pickem” – skierowane do Snaxa.

Hejtów jest naprawdę masa i zaczyna się w sumie od „raz się przegrywa, raz się przegrywa” a kończy na właśnie takich słowach. Pomiędzy falą hejtu pojawiają się również słowa otuchy i wsparcia od wielu kibiców VP. Czytając komentarze widzimy, że ludzi nie muszą grać w CS’a aby móc kibicować i posiadać własne zdanie na temat ich gry. Kilka tych pozytywnych takich jak:

• „Jarosław pasha Jarząbkowski jestescie bodajze najstarszym teamem aktualnie na scenie CS:GO nie zepsujcie tego !! macie zajebista ekipe tylko musicie sie przylozyc do tematu i dac z siebie wszystko…Profesjonalna scena csgo bardzo mocno poszlo do przodu i musicie teraz jeszcze wiecej trenowac!! mam nadzieje ze nas nie zawiedziecie na majorze i dacie z siebie wszystko !”

• „Jarek Dacie Radę ;D My w Was wierzymy, jeszcze wrócicie do tej formy… Przed Wami Kraków, musicie pokazać tym wszystkim hejterom na co Was stać. Przetrwacie to.. Ta “Złota Piatka” może się rozpaść? Nawet o tym nie myśl Jarek tylko bierzcie się do roboty!!! #GoGoVP”

• „Nie ma co się przejmować, osiągnąłeś wszystko czego dusza zapragnie, a ten etap w kóncu minie, bo nie można trzymać wiecznie dobrej formy, są wzloty i upadki… Bardzo mocno w Was wierzę !! Musicie pokazać wszystkim na co was stać jako najlepszej i najbardziej doświadczonej drużynie na całym globie! Go go VP ;)!!”

Pokazuje nam to jak piękna a zarazem okrutna potrafi być scena e sportowa. My jako Polacy znani jesteśmy na całym świecie z wielkiego dopingu jak i wspaniałego klimatu na trybunach.

Historia zespołu:

Od 2014 w rosyjskiej organizacji występują dzisiejsze gwiazdy polskiego e sportu. Rok później jako trener powołany został „Kuben” czyli były zawodnik Złotej Piątki, która przemieniła się ba znane nam obecnie Virtus.Pro . Polacy w trakcie swojej kariery zaliczyli takie sukcesy jak wszystkim znane pierwsze miejsce na IEM Katowice 2014 czy StarLadder StarSeries V w 2013.
Wierzymy w naszą legendarną drużyne i w to, że wygrają najbliższego Majora przed własną publicznością.