Visual Studio Online już niedaleko – edytor kodu w przeglądarce

08/05/2019 przez Dominika Madej

 Microsoft zapowiedział przeglądarkowe Visual Studio Online!

Usługa jest oparta na kodzie Visual Studio Code, popularnym darmowym edytorze kodów biurkowych firmy Microsoft. Oznacza to, że Visual Studio Online obsługuje również wszystkie rozszerzenia, które są obecnie dostępne dla kodu Visual Studio, a także popularne funkcje, takie jak przestrzenie robocze Visual Studio Code. Wbudowana jest także obsługa IntelliCode, narzędzia Microsoftu do wspomaganego przez AI-assisted, które stało się powszechnie dostępne dzisiaj.

Nacisk kładziony jest na to, że Visual Studio Online jest „towarzyszem”, nie ma stać się domyślnym środowiskiem programisty, ale jako sposób na szybką edycję, przejrzenie żądania ściągnięcia lub dołączenie do sesji Live Share.
A jeśli uważasz, że nazwa Visual Studio Online brzmi znajomo, to dlatego, że Microsoft faktycznie przetwarza tę nazwę. Nie tak dawno temu Visual Studio Online było centrum Microsoft dla wszystkich rzeczy DevOps, zanim DevOps stało się modnym słowem. W ubiegłym roku firma zmieniła nazwę na Azure DevOps, pozostawiając otwartą nazwę dla innych zastosowań. Szczerze mówiąc, zważywszy na nazwę, wiele osób prawdopodobnie zawsze zakładało, że Visual Studio Online to internetowa wersja zintegrowanego środowiska programistycznego, by potem być rozczarowanym, że tak nie jest.


„[Visual Studio Online] jest nowym, przeglądarkowym edytorem towarzyszącym, który uzupełnia rodzinę Visual Studio i zapewnia efektywną pracę z dowolnego urządzenia” – podsumował Jonathan Carter, menedżer programu.

Źródło: techcrunch, Microsof, grafika google
Autor: Krzysztof Powichrowski