Warsaw Comic Con 2018 – zapowiedź największego festiwalu popkultury w Polsce

Warsaw Comic Con 2018 – zapowiedź największego festiwalu popkultury w Polsce

26/09/2018 przez Ngọc Quang Phạm

Tylko miesiąc dzieli nas od długo oczekiwanego wydarzenia, które odbędzie się w Ptak Warsaw Expo, mianowicie Warsaw Comic Con 2018, największego festiwalu popkultury w Polsce. Podczas wydarzenia będzie można spotkać wiele gwiazd, między innymi z seriali i filmów jak „Pamiętniki Wampirów”, „Stranger Things”, „Sherlock”, „Gry o Tron”, i wielu innych produkcji. W tej zapowiedzi przedstawimy harmonogram imprezy, pełną listę gwiazd WCC 2018 oraz listę atrakcji.

W tym roku Warsaw Comic Con 2018 odbędzie się w dniach 26-28 października.

Główną atrakcją Warsaw Comic Con 2018 będą jak zwykle gwiazdy z filmów i seriali.

 • PAUL WESLEY – Stefan Salvatore z Pamiętników Wampirów, Aaron Corbett z Upadłych Aniołw, Reese w Braciach Oodie czy Billy z Elsewhere
 • ANDREW SCOTT – C w Spectre, Dr Addison Bennett w Alicja po drugiej stronie lustra, Inspektor Turpin w Victor Frankenstein i przede wszystkim – bezbłędny Profesor Jim Moriarty w serialu Sherlock! Człowiek, z którym nie mogliście pożegnać się podczas II edycji.
 • CARA BUONO – Gwiazda z serialu Stranger Things. Serialowa mama Mike’a i Nancy, wspaniała Faye Miller w Mad Men, Edith Banner w Hulku, Connie Jacobsen w Papierowe miasta.
 • JOHN RHYS DAVIES – Niepowtarzalny Gimli we Władcy Pierścieni, Sallah Mohammed Faisel el-Kahir w Indiana Jones, Eventine Elessedil w Kroniki Shannary, Profesor Maximillian Arturo w serialu Sliders – Piąty wymiar.
 • CRYSTAL REED – Allison Argent i Marie-Jeanne Valet w serialu Teen Wolf, Sofia Falcone w Gotham, Beth w Ghostland, Bess w thrillerze Crush, Dorothy w Too Late, Amy Johnson w Crazy, Stupid, Love i Denise w Skyline.
 • CHRISTOPHER LARKIN – Wspaniały Monty Green w serialu The 100, AJ Hawkes w Cooper and Stone, Trake w Strangers with Candy, Abraham Jacob Lee w The Flamingo Rising.
 • JASON DOUGLAS – Tobin z serialu The Walking Dead, detektyw Munn z serialu Breaking Bad, płatny zabójca z Sin City, Szeryf z filmu Jake Reacher.

Ciąg dalszy gwiazd …

 • IAN MCELHINNEY – Ser Barristan Selmy w Grze o Tron, Generał Dodonna w Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Detektyw McKie w Ofiara oraz Val-El w Krypton.
 • EUGENE SIMON – Lancel Lannister w Grze o tron, Jerome Clark w Tajemnice domu Anubisa, Młody Casanova w Casanova oraz Sean w The Lodgers. Przeklęci.
 • JIMMY VEE – R2-D2 w Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Graske w Doctor Who: Music of the Spheres, Goblin w Harry Potter i Kamień Filozoficzny i Lofty w Piotruś. Wyprawa do Nibylandii.
 • IAN WHYTE – Predator w Obcy kontra Predator 2, Scar w Obcy kontra Predator,  oraz Sir Gregor Clegane, Biały Wędrowiec, Olbrzym Dongo i Wun Wun w GOT
 • RICK COSNETT – Eddie Thawne w The Flash, Elias Harper w Quantico, Dr Wes Maxfield w The Vampire Diaries oraz Simon w The Timing of Love
 • FROY GUTIERREZ – Nolan w serialu Teen Wolf i Josh Flores w One Day at a Time
 • NATHANIEL BUZOLIC – Kol Mikaelson z The Originals i The Vampire Diaries, Harold “Hal” Doss w filmie Przełęcz Ocalonych, Jimmy Barnes w Matka jest tylko jedna i Ryan w horrorze Igła.

Organizator Warsaw Comic Con 2018 zastrzega sobie możliwość odwołania bądź zmian w liście gości z przyczyn niezależnych od niego.

Harmonogram imprezy Warsaw Comic Con 2018

Na ten moment nie dostaliśmy jeszcze informacji dotyczącej harmonogramu Warsaw Comic Con 2018. Na pewno możemy liczyć, jak co roku, na panele dyskusyjne, pokazy, wiele konkursów, spotkania autorskie, a także wiele innych atrakcji. Jeśli pojawi się harmonogram szczegółowy wydarzenia, udostępnimy pod tym postem lub w nowych postach (podlinkujemy wszystko na naszym fanpage’u, także zachęcamy do lajkowania!).

Atrakcje na Warsaw Comic Con 2018

Cosplay

Niesamowite rywalizacje cosplay. W halach Ptak Warsaw Expo znowu spotkamy perfekcyjnie
odwzorowane postacie z gier, komiksów, filmów i seriali. Podczas tej edycji zobaczymy aż trzy
konkursy: Diamond International Cosplay Awards, konkurs sceniczny, w którym pula nagród wyniesie
11 tysięcy złotych, cosplayowy konkurs żetonowy Shine! Live Cosplay Contest, czyli kto uzbiera
najwięcej żetonów od odwiedzających, ten wygrywa oraz Cosplay Super Show! – eliminacje do
największego konkursu cosplay na świecie.

Strefa Komiksu

Jubileuszowa wystawa „100-lecie komiksu w Polsce” zaprezentuje oryginały prac takich mistrzów,
jak: Grzegorz Rosiński (m.in. Thorgal), Tadeusz Baranowski (m.in. Podróż Smokiem Diplodokiem),
Jacek Skrzydlewski (Kajko i Kokosz), Papcio Chmiel (Tytus, Romek i A’Tomek) czy Zbigniew Kasprzak
(Yans). Honorowy patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ponadto, w Strefie Komiksu zagości także wystawa 2000 AD, której gośćmi specjalnymi będą Glenn
Fabry i Simon Bisley.

Warsaw Games Show

Czyli nowa odsłona targów gier. Strefy wolnego grania – dziesiątki tytułów, w które można zagrać
(Assasin Creed, Forza Horizon, World War 3, Call of Cthulhu i wiele innych), spotkania z twórcami,
premiery, atrakcje i konkursy.

Movie Gate

Niesamowita wystawa oryginalnych rekwizytów przyjeżdża na Warsaw Comic Con! Na naszej
wystawie zobaczycie oryginalne kostiumy z Piratów z Karaibów, rekwizyty z Hellboya, Star Wars,
Obcego i wielu innych produkcji.

Warsaw Comic Con 2018 zapowiada się bardzo ciekawy, z dużą ilością przewidzianych atrakcji, oraz co najważniejsze, z bardzo ciekawymi gwiazdami. Jeśli pojawią się nowe atrakcje, zmiany lub ogłoszenie harmonogramu, będziemy informować was na bieżąco 😉

Jeżeli chcecie znaleźć więcej informacji dotyczących Warsaw Comic Con 2018, możecie odwiedzić stronkę Warsaw Comic Con lub stronę facebookową Warsaw Comic Con.