V edycja Warsaw Comic Con już za 3 tygodnie!

V edycja Warsaw Comic Con już za 3 tygodnie!

12/05/2019 przez UŻYTKOWNIK USUNIĘTY

Już za 3 tygodnie w Warszawie odbędzie się największy festiwal popkultury w Polsce, Warsaw Comic Con. Jest to piąta edycja tego wydarzenia, które jak co roku odbędzie się w Warsaw Ptak Expo. W tym roku odbędzie się pomiędzy 31 maja a 2 czerwca.

Na Warsaw Comic Con będziemy mieli wiele atrakcji, przyjazd na wydarzenie zapowiedziały takie gwiazdy filmowe jak Paul Wesley, Andrew Scott, Holland Roden oraz Cara Buono.Oprócz tego nie zabraknie również wybitnych pisarzy. W tym roku będziemy mogli spotkać Royda Tolkiena, Jakuba Żulczyka i, uwaga, Dmitry Glukhovskiego, twórcę serii Metro.

Podczas WCC przybędą również twórcy kultowych komiksów, wśród nich Grzegorz Rosiński, Wojciech „Cihy” Cichoń, Lee Bradley, Nikodem Cabała i wielu innych. Zdobyli popularność na całym świecie, a ich komiksy mają tysiące wiernych fanów.

GRZEGORZ ROSIŃSKI

Krąży anegdota, że wśród wykładowców warszawskiej ASP tylko jeden  obraz Grzegorza Rosińskiego zdobył uznanie – ten, który namalował,  stojąc tyłem i nie patrząc na płótno. Nie ulega jednak  wątpliwości, że zamiłowanie artysty do realistycznego rysunku nie  znalazło na studiach większego zrozumienia. Największy sukces  rysownik odniósł za granicą, gdzie ogromną popularność zyskała  seria komiksowa „Thorgal” (scenariusz: Jean Van Hamme, Yves Sente).  Do tej pory powstały aż 34 tomy opowieści o losach tytułowego  bohatera, Dziecka Gwiazd, które wychowali Wikingowie. Komiksy  przetłumaczono na wiele języków, m.in. arabski, koreański, turecki,  grecki i angielski. Ostatni album, który stworzył Rosiński, ukazał  się w listopadzie 2018 r. 

WOJCIECH „CIHY” CICHOŃ

Autor kilkunastu komiksów historycznych, które powstały na zamówienie instytucji kultury. „Brama Czasu 1939”, „Skarb Krzywoustego”, „Kmieć Grzegorz”, „Szkarłatne Berety w akcji” – to najbardziej znane prace rysownika. Cichoń jest również autorem pierwszego albumu, który opisuje dzieje Mińska Mazowieckiego. Akcja rozgrywa się w 1939 r., w historii pojawia się m. in. Jan Himilsbach, Piotr i Józef Skrzyneccy i inni młodzi mieszkańcy Mińska Mazowieckiego.

NIKODEM CABAŁA

Rysownik, ilustrator i kolorysta, od lat związany ze światem komiksu. Stworzył rysunki do serii komiksowej „Biocosmosis”, której pierwsze dwa albumy ukazały się w amerykańskim magazynie Heavy Metal. Od kilkunastu lat artysta współpracuje z Nową Fantastyką. W plebiscycie czytelników na grafika roku zajął: trzecie miejsce (2007 r. i 2011 r.), pierwsze miejsce (2010 r. i 2012 r.).

LEE BRADLEY

Od ołówka, tusz do kolorysty. Niezależny ilustrator, który współpracował m.in. przy powstawaniu „Spider-mana”, „Transformersów” i „Wojowniczych Żółwi Ninja”. Miał swój udział również przy powstawaniu produktów Marvel z serii Sketch Card: Retro Marvel, Największe bitwy Marvela, Kobiety Marvela. Szeroki wachlarz szkiców to jednak nie wszystko. Artysta ma na koncie dwie przebojowe wystawy „Retro Marvel Now” i „Retro Kids Cartoons”. Poza tym zajmuje się koncepcją sztuki, tworzy logotypy, reklamy oraz storyboardy do filmów i seriali telewizyjnych.

HUBERT CZAJKOWSKI

Jeden z najbardziej utalentowanych polskich rysowników. Zilustrował książki Jacka Komudy pt. „Banita”, „Zborowski”, Samozwaniec”, stworzył ilustracje do gry „Dzikie pola” oraz opublikował liczne rysunki w magazynie „Magia i miecz”. Od 2013 roku zajmuje się tworzeniem komiksów z serii „Lux in Tenebris” („Światło w ciemnościach”) na podstawie scenariuszy Sławomira Zajączkowskiego. Ukazały się już pierwsze dwa tomy: „Romowe” (2013) i „Wilcza gilotyna” (2015).

Więcej informacji na temat Warsaw Comic Con będziemy na bieżąco publikować na naszej stronie, także śledźcie na bieżąco naszą stronę!
Polubcie naszą stronę na Facebooku, a nie przegapicie!

Źródło: warsawcomiccon.pl
autor: Ngoc Quang Pham