WCG powraca!

WCG powraca!

15/03/2019 przez UŻYTKOWNIK USUNIĘTY

Neo jedną z twarzy turnieju.

Większość esportowych portali żyje dzisiaj jedną wiadomością – World Cyber Games powraca po 6 latach nieobecności w kalendarzu imprez esportowych! Turniej jest promowany przez największe gwiazdy gier komputerowych z całego świata. Mamy w tym też polski akcent, ponieważ jedną z twarzy tej promocji jest polski zawodnik CS:GO, Filip “Neo” Kubski.

Polscy kibice z pewnością miło wspominają turnieje WCG. To podczas tych rozgrywek swój początek miała era “złotej piątki“, w skład której wchodzili w.w. Neo, a także Taz, kuben, Loord oraz LUq, którego zastąpił paszaBiceps. Polacy trzykrotnie wygrywali te rozgrywki. Najpierw w 2006 roku w Monzie, gdy grali w barwach organizacji Pentagram G-shock. Trzy lata później w chińskim Chengdu, w tym samym składzie pod nazwą AGAiN. Aż w końcu w 2011 roku, w koreaińskim Busanie już w składzie z paszaBiceps jako ESC Gaming.

Wśród tytułów, w które będą rywalizowali zawodnicy podczas WCG 2019 zabrakło m. in. CS:GO czy League of Legens. Finały zaplanowane są 18-21 lipca tego roku.

Poniżej film z zapowiedzią i promocją nadchodzącego turnieju WCG 2019.

Źródła zdjęć: grafika google Autor: Sebastian Olczyk