Wielki powrót Alana Wake’a

Wielki powrót Alana Wake’a

13/09/2018 przez Dorota Palka
CO NOWEGO?

Fani Alana Wake’a będą mogli spodziewać się czegoś nowego i nie będzie to kontynuacja kultowego psychologicznego thrillera akcji. Alan Wake doczeka się swojej adaptacji telewizyjnej.
Choć gra nie oferowała nam żadnych specjalnych fajerwerków, a wątki wydawały się dość banalne to i tak został ślad w pamięci wielu graczy. mimo tego, ten tytuł  wcale nie należał do najprostszych.

O kontynuacji jak na razie ani widu ani słychu. Za to Remedy podzieliło się swoimi informacjami z Variety, z których wynika, że powstanie produkcja telewizyjna, a  producentem wykonawczym będzie  Sam Lake, twórca gry Alan Wake.
Rolę „showrunnera”  przydzielono Peterowi Calloway, który znany jest z takich produkcji jak „Hellcats”, „Pod Kopułą”  czy „Cloak and Dagger”.
20171128202812

CZY MOŻEMY LICZYĆ NA KONTYNUACJĘ?

Sam Lake przyznał, że  jego zespół opracowywał wiele koncepcji, wątków i postaci, które mogłyby stać się teraz materiałem dla realizowanego serialu. Zdradził, że wszystkie te opcje opracowywał dla kontynuacji Alana Wake’a

Na pytanie o to, czy sukces telewizyjnego serialu mógłby oznaczać powstanie Alan Wake 2 odpowiedział: „Byłoby to spełnienie moich marzeń”.
Teraz nie zostało nic jak tylko czekać na konkretne informacje.