Wiemy, ile Epic Games zapłaciło za wyłączność do Control!

Wiemy, ile Epic Games zapłaciło za wyłączność do Control!

22/09/2019 przez Bartosz Kęprowski

Ciekawi Was, ile kasy musieli wyłożyć włodarze Epic Games, aby uzyskać bardzo dobrze ocenianą grę Control na wyłączność? Cóż, my znamy cenę, za którą kupili sobie prawa do wspomnianego tytułu.

O Epic Games mówi się często. Firma ta bowiem wzbudza skrajne emocje, a jej działaniom zazwyczaj towarzyszy ogrom spekulacji oraz kontrowersji. Między innymi można tutaj przywołać jako przykład nietypową, ale skuteczną strategię biznesową, opierającą się na uzyskiwaniu czasowej wyłączności na wyczekiwane przez graczy tytuły, lub produkcje znanych i lubianych studiów. Jednym z reprezentantów takich gier, jest wydane niedawno dzieło pt. Control, Tytuł to oczywiście owoc pracy studia Remedy Entertainment, tak więc uzyskanie wyłączności czasowej przez Epic było było całkiem dobrym zagraniem marketingowym. Jednakże wspomniane przedsięwzięcie słono kosztowało rzeczoną firmę. Otóż Epic Games zapłaciło za czasową ekskluzywność do Control około 9,5 milionów euro! Bajeczna kwota, czyż nie?

Patrząc na zaoferowaną przez Epic Games stawkę, trudno się dziwić, że wydawcy coraz częściej decydują się na współpracę z rzeczoną firmą. Liczby nie kłamią, a szczególnie takie, które opiewają na kilka milionów euro. Po prostu trudno im się oprzeć.

Gra Control  pojawiła się na sklepowych półkach już 27 sierpnia 2019 roku i cieszy się od tego momentu uznaniem wśród graczy, jak i krytyków.

Autor: Bartosz Kęprowski
Źródło ilustracji: Remedy Entertainment