World Championship Series – rodak ląduje poza rozgrywkami!

World Championship Series – rodak ląduje poza rozgrywkami!

15/08/2018 przez Bartosz Kęprowski

Przedstawiciel m.in. tak klubów jak: True eSport, Exeed Esports czy isIMBA, został niedawno wyróżniony niechlubną nagrodą, w postaci zakazu uczestnictwa w zawodach World Championship Series aż do 10 marca przyszłego roku. O kim mowa? Bohaterem newsa jest polski gracz StarCrafta 2 – Szymon Guru Nieciąg. Zastosowana wobec zawodnika kara jest odpowiedzią na nieodpowiednią postawę i agresywne słownictwo zahaczające o rasizm. Według oficjalnego oświadczenia Blizzarda, Guru niejednokrotnie łamał prawo stosowane na profesjonalnej scenie SC2.

To nie pierwsze i pewnie nie ostatnie wybryki Guru. W przeszłości za toksyczne zachowanie  musiał się pożegnać z formacją True eSport, a następnie doczekał się skreślenia z listy potencjalnych kandydatów do składu reprezentacji Polski w Nation Wars. Ponadto doczekał się bana podczas rozgrywek BasetradeTV bądź Gauntlet. Niestety nasz rodak nie potrafi z szacunkiem odnosić się do innych graczy, przez co niejednokrotnie cierpi, wystawiając na szwank swoją reputację.

Guru zdarzył miał już okazję walczyć w rozgrywkach LAN organizowanych pod szyldem WCS. Jednakże do tej pory nie udało mu się zając wartego uwagi miejsca. Z kolei wystosowany przez Blizzarda w jego kierunku ban, pozbawia go możliwości wzięcia udziału w jakichkolwiek imprezach sankcjonowanych przez system World Championship Series.