Wszystkie informacje o Majorze w Katowicach.

Wszystkie informacje o Majorze w Katowicach.

10/02/2019 przez Sebastian Olczyk

Co powinniśmy wiedzieć?


Co? Gdzie? Kiedy?

Pierwsze mecze będą odbywały się do 13 do 17 lutego. Będzie to faza Challengers, w której udział weźmie 16 zespołów wyłonionych wcześniej z kwalifikacji regionalnych. Mecze odbędą się w ESL Arena w Katowicach bez udziału publiczności. Po tej fazie czekają nas trzy dni przerwy, a po nich 8 najlepszych drużyn z fazy Challengers i 8 najlepszych drużyn z Faceit Major Londyn 2018 zmierzy się ze sobą w fazie Legends. Mecze tej fazy będą odbywać się pomiędzy 20 a 24 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym ( MCK ) przed ponad tysięczną publicznością.
A już od 28 lutego do 3 marca w Katowickim Spodku odbędzie się faza Champions, w której zmierzy się 8 najlepszych zespołów z fazy Legends i zawalczą o miano najlepszego zespołu w play-offach.


Jak wydropić pamiątkowe skrzynki i gdzie oglądać mecze?

Valve wprowadziło dość znaczące zmiany jeśli chodzi o kwestię pamiątek. Teraz, aby mieć szansę dostać taką skrzynkę podczas oglądania meczu potrzebny będzie nam Viewer Pass. Gdy zdecydujemy się go kupić i już go aktywujemy, otrzymamy wtedy żeton Major Katowice 2019. Podobnie jak z żetonami operacji, będzie można go ulepszyć poprzez wykonywanie różnych zadań z listy.
UWAGA: Na każdy poziom operacji możemy dostać maksymalnie jedną pamiątkę. Oznacza to, że możemy otrzymać maksymalnie 3 pamiątkowe skrzynki. Taka przepustka kosztuje 9.99$. Jeśli wykonamy wszystkie zadania z listy ( między innymi obejrzenie meczu na żywo czy uzyskanie minimum pięciu poprawnych typów podczas pick’em challenge ) to nasz żeton zyska status Diamentowej odznaki.
Jeśli chcesz oglądać mecze i jednocześnie mieć szansę na pamiątkową skrzynkę możesz oglądać je poprzez serwis twitch.tv ( pamiętaj, aby konto steam było połączone z kontem w serwisie twitch ), za pośrednictwem GOTV w zakładce w CSGO lub w serwisie SteamTV logując się wcześniej na swoje konto Steam.


Jak zrobić pick’em challenge i jak zdobyć naklejki?

W kwestii pick’em challenge nic się nie zmieniło. W fazach Challengers i Legends wybieramy drużyny, które naszym zdaniem awansują dalej z bilansem 3:0, odpadną z rozgrywek z bilansem 0:3 oraz 7 pozostałych zespołów, które zdołają awansować dalej. W fazie play-off typujemy zwycięzce każdego meczu, aż do samego finału. Poprawne wyniki pomagają nam ulepszyć nasz żeton. Jeśli chodzi o naklejki to po aktywacji naszego Viewer Pass otrzymamy naklejki wszystkich 24 drużyn biorących udział w turnieju i nie musimy ich już kupować.


Źródło zdjęć: google grafika