Wyciek kodu źródłowego CS:GO! Nowe informacje!

Wyciek kodu źródłowego CS:GO! Nowe informacje!

24/04/2020 przez Bartosz Kęprowski

Jak się okazuje, programiści niezwykle popularnej gry sieciowej CS:GO stwierdzili, że dobrze przestudiowali sprawę wycieku kodu źródłowego, a co za tym idzie, uspokajają graczy zaniepokojonych całą sytuacją. Podobno nie ma powodów do paniki, ani tym bardziej zaprzestania rozgrywek. Obecna wersja programu jest stabilna. Zatem sympatycy elektronicznej rozrywki nie mają już powodów do zmartwień.

Stwierdzono, że kod, który wyciekł, to tak naprawdę jedynie fragment kodu silnika gry, udostępniony poszczególnym partnerom w końcówce 2017 roku. Omawiany kod pierwotnie przeciekł do sieci już w 2018 roku. Obecna sytuacja zatem to tylko powtórka wydarzeń z 2018 roku. Niemniej programiści rekomendują, aby grać na oficjalnych serwerach dla maksymalnego bezpieczeństwa. Sprawa jest bowiem ciągle w toku.

Ponadto twórcy poprosili, aby każdy z użytkowników, posiadający jakiekolwiek dane o wycieku kodu, zajrzał na stronę bezpieczeństwa Valve, opisującą krok po kroku raportowanie istotnych treści.

Członkowie społeczności CS: GO wpadli w panikę po tym, jak rozeszły się wieści, że kod źródłowy gry z 2017 roku wyciekł do Internetu. Wskazali oni wówczas palcami na Tylera McVickera, twórcę „Valve News Network” (VNN).

Szczęśliwie McVicker natychmiast przedstawił dowody w swojej obronie, które potwierdziły, że nie był źródłem wycieku, ani nie dostarczył kodu osobie, która go zwyczajnie udostępniła.

Niemniej po ostatnich oświadczeniach programistów CS:GO, McVicker wydaje się być niewinny.

Autor: Bartosz Kęprowski
Źródło ilustracji wprowadzenia: Valve