Wywiad: Michał ‘MICHU’ Müller, m.in. o przyszłości drużyny!

10/03/2017 przez

Dziś krótko na temat gracza Team Kinguin. Nasz redaktor Michał ‘Sikorsss‘ Sikora przeprowadził dziś wywiad ze znanym graczem na scenie e-sportowej. Wywiadu udzielił Michał ‘MICHU‘ Müller. Będzie m.in. można dowiedzieć o przeszłości zawodnika jak i planów na przyszłość co do organizacji Kinguin. Zapraszam do lektury. 

Michał ‘Sikorsss’ Sikora: Pytanie 1: Kiedy Pan zaczął grać w Counter-Strike?

Michał ‘MICHU’ Müller: Zacząłem grać w Counter Strike w 5 klasie podstawówki, jakieś 9,10 lat temu.

Pytanie 2: Jak zareagowali znajomi na wieść, że będzie Pan grać profesjonalnie w Counter-Strike?

Ciężko powiedzieć, nie był to jakiś wielki przeskok, po prostu grałem sobie dla zabawy jak wszyscy moi znajomi, aż w końcu udało mi się pojechać na jeden turniej, drugi, zagrać w nowej lepszej drużynie, kolejnej i uczestniczyć w kolejnych zawodach. Ciężko powiedzieć no ale wydaje mi sie, ęe kibicowali mi i utwierdzali w tym, że to fajna sprawa i warto w tym uczestniczyć jak najdłużej.

Pytanie 3: Co rodzice sądzili o Pana grze przed komputerem zamiast wychodzenia z kolegami?

Byli przeciwni tak jak wszyscy normalni rodzice, mimo tego, że więcej czasu spędzałem na dworze razem z kolegami to i tak każda minuta spędzana przed komputerem była czymś negatywnym w tamtych czasach.

Pytanie 4: Jak udało się Panu po raz pierwszy zdobyć profesjonalny team?

Pierwszy profesjonalny team, to chyba ten w którym pierwszy raz uczestniczyłem w poważniejszych zawodach: Gf-gaming razem ze snaxem, byalim, pago i minisem. Snax wypatrzył sobie graczy na polskiej scenie i zebrał drużynę, która jego zdaniem mogła zawalczyć w niejednym turnieju w naszym kraju, tak po prostu.

Pytanie 5: Czy Pan uważa, że z obecną drużyną osiągniecie coś więcej na europejskiej scenie?

Mam nadzieję, że tak, mamy już na koncie pewne osiągnięcia jak top2 WESG, czy 3/5 z nas wicemistrzostwo świata jako reprezentacja Polski, jesteśmy bliżej czołówki światowej sceny niż dalej, trzeba ciężko pracować i zobaczyć jakie przyniesie to efekty w przyszłości.

Pytanie 6: Obecnie Pana drużyna wchodzi w decydującą fazę play-off kwalifikacji do 3 sezonu StarLadder i-League StarSeries, czy według ciebie macie szanse by grać w trzecim sezonie?

Szansę są zawsze, obsada turnieju jest bardzo mocna, ale jak widać po ostatnich naszych meczach wygrać można z każdym, przegrać również, więc ciężko ocenić, ale oczywiście damy z siebie wszystko.

Pytanie 7: Jakie ma Pan plany na przyszłość co do gry w Counter-Strike?

Głównym planem na przyszłość to pozostanie w Team Kinguin jako organizacji i wywalczenie w niezmiennej ekipie jak najwięcej sukcesów.

dreamhack_michu_kinguin