X-Men: Saga Mrocznej Phoenix wkrótce w księgarniach!

X-Men: Saga Mrocznej Phoenix wkrótce w księgarniach!

07/06/2019 przez Dorota Palka

Jean Grey otrzyma swoją powieść

Już dziś do polskich kin trafił nowy film oparty na Marvelowskim uniwersum, X-Men Mroczna Phoenix. A to nie jedyna rzecz, która czeka fanów komiksów. Już 19 czerwca dzięki wydawnictwu Insignis do księgarń trafi X-Men: Saga Mrocznej Phoenix, oficjalna powieść Marvel Comic napisana przez Stuart Moore’a – wielokrotnie nagradzanego redaktora komiksów. Będzie to adaptacja komiksowej Sagi o Mrocznej Phoenix Chrisa Claremonta i Johna Byrne’a z lat 70-tych
Poza tytułową bohaterką, w powieści mają się pojawić inni X-meni, a także nasze ulubione postaci jak Iron Man, Spider-Man i Doktor Strange.

Super bohaterowie przyciągają wielu odbiorców. Choć posiadają nadludzkie moce, ich problemy i moralne dylematy dotykają również każdego z nas. Główna bohaterka powieści – Jean Grey zmaga się nie tylko z trudnymi chwilami w życiu ale, także i z ze swoja mocą oraz ciemną stroną osobowości. Czy należy zaakceptować w sobie to co najgorsze i pokochać siebie takim jakim się jest? Czy osoby, które są dla nas ważne, zawsze muszą otrzymać nasze wybaczenie? Tego dowiecie się już z książki o Dark Phoenix.
A oto jej krótki opis:

Oficjalna powieść Uniwersum Marvela.
Przeprowadzając wahadłowiec przez potężny rozbłysk słoneczny, Jean Grey poświęca swoje życie, by uratować X-Menów. Zdarza się cud i superbohaterka się odradza.
Phoenix – jak głosi jej imię – powraca do życia, stając się jedną z najpotężniejszych istot we wszechświecie. Lecz kiedy wraz z X-Menami bierze udział w ataku na tajną organizację o nazwie Hellfire Club, pada ofiarą manipulacji, zdradza przyjaciół z drużyny i zmienia się w Czarną Królową.
Gdy moce Jean wymykają się spod kontroli, staje się jasne, że trzeba ją powstrzymać. Są tacy, którzy za wszelką cenę pragną jej śmierci; tymczasem X-Meni robią wszystko, by opanować siłę Phoenix, nie zabijając przy tym Jean. Od ich zmagań zależą losy świata.

~ opis wydawcy