Zapowiedź – Mochicon 2019!

Zapowiedź – Mochicon 2019!

16/06/2019 przez Dorota Palka

Festiwal dla fanów kultury japońskiej, mangi, anime i nie tylko!

Mochicon to letni konwent organizowany przez twórców dobrze nam znanego i popularnego konwentu Tsuru. Nazwa wydarzenia pochodzi od słynnych japońskich ryżowych ciastek mochi. Będzie to druga edycja konwentu, która odbędzie się między 13 a 14 lipca 2019r. Konwent odbędzie się w Rybniku w szkole ZST przy ulicy Kościuszki 5.

Mochicon – trochę słodkości na dobry początek!

Tradycyjnie na konwencie możemy spodziewać się spodziewać wspaniałej i milej atmosfery! Organizatorzy starannie przygotowują konwent aby słodka nazwa konwentu była kojarzona ze słodkościami. Specjalnie dla uczestników będzie serwowana wata cukrowa i popcorn dzięki WataRybnik. Pojawi się również uwielbiana przez wszystkich Bubble Tea od Yoppo oraz aromatyczne herbaty od Herbaciana Esencja, gdzie pojawi się wyzwanie w postaci czekoladowych lodów z… Wasabi! No i oczywiście nie ma konwentu bez dobrze znanego nam sushi i zupek chińskich

Atrakcje, które kochamy

Nie zabraknie uwielbianych przez stałych bywalców konwentów takich smaczków jak japońskie gry taneczne m.in. Dance Dance Revolution od grupy Bemani.pl czy turniejów muzycznych, które odbędą się dzięki grupie Ultrastar T.A . Pojawią się też japońskie gry rytmiczne dzięki Ekipaie Dźwięcznego Woksela.
Na Mochicon przybędzie Zalew Gier – rybnicka grupa przyjaciół i pasjonatów gier planszowych. Tradycyjnie, odbędzie się konkurs cosplay, w którym zmierzą się ze sobą grupy, początkujący jak i zaawansowani twórcy.

Na Mochiconie nie zabraknie znanych i lubianych gości. Tsuru ujawniło już rąbek tajemnicy! Pojawią się mistrzowie w swoim fachu tacy jak Talon & Bisz, Brother Varcolac, Yukeshiro, Inflitrait0r czy Skotaar

BILETY

Bilety możecie nabyć w systemie NAGATO . Pojawiły się bilety VIP w cenie 120zł w ograniczonej ilości 80szt. Więcej informacji o tym biletach uzyskacie TUTAJ!

Ceny biletów prezentują się następująco:

  • I tura sprzedaży 14.05 – 30.05 – 40zł
  •   II tura sprzedaży 1.06 – 31.06 – 45zł
  •  III tura sprzedaży od 1.07 – 11.07 – 50zł

Ceny biletów w dniu konwentu:

  • 2 dni – 50 zł
  • Sobota – 40 zł
  • Niedziela 20 zł

 Do zobaczenia na Mochiconie! 🙂