Zapowiedź – X-Mass Time, NiuCon

Zapowiedź – X-Mass Time, NiuCon

22/11/2018 przez Dorota Palka
Wrocławski Festiwal Popkultury NiuCon oraz X-Mass TIme

Dobrze wszystkim fanom popkultury japońskiej znany już NiuCon to odbywający się od 2008 roku festiwal poświęcony fantastyce, literaturze, komiksom, tradycyjnym i cyfrowym grom, kulturze azjatyckiej, działalności artystycznej, cosplayowi, muzyce i szeroko pojętej popkulturze.

Fundacja POPCOOLTURA jest organizatorem, a jej członkowie i współpracownicy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez w całej Polsce.

 niucon
Zapowiedź

 

X-Mass TIme odbędzie się jak co roku we Wrocławiu w terminie 01.12-02.12.2018r. w Elektronicznym Zakładzie Naukowym. 

W trakcie wydarzenia odbędzie się wiele spotkań z autorami książek i artystami, warsztaty, wykłady, prelekcje kulturowe, konkursy wiedzy dot. literatury i kultur, blok z grami fabularnymi i planszowymi, larpy (teatr wyobraźni bez scenariusza), pokazy cosplay (uczestnicy przebierają się w postacie z ulubionych seriali, animacji, książek), ale też gry i zabawy ruchowe.

Podczas konwentu będziecie mieli jedyną w swoim rodzaju szansę spotkać się z zaproszonymi gośćmi, do których między innymi  wliczają się artyści, pisarze i przedstawiciele wydawnictw.

 

Również i w tym roku będzie można zobaczyć licznych wystawców, oferujących gadżety i upominki związane z kulturą Japonii i nie tylko!

Pojawi się również Aleja Artystów, gdzie będzie można spotkać się z ulubionymi artystami i nabyć od nich różnego rodzaju własnoręcznie wykonane dobra.