Zapowiedzi Xbox Scarlett i PlayStation 5 już w 2020 roku?

Zapowiedzi Xbox Scarlett i PlayStation 5 już w 2020 roku?

14/01/2019 przez Bartosz Kęprowski

Kolejna generacja konsol od firm Sony i Microsoft to tylko kwestia czasu. W związku z tym grupa analityków rozpoczęła interesujące rozważania, których głównym tematem jest potencjalna data premiery wspomnianych urządzeń przeznaczonych do multimedialnej rozrywki.

Na przykład Lewis Ward z IDC uparcie twierdzi, wbrew powszechnej opinii, że zapowiedzi konsol nowej generacji, a mowa tutaj o Xbox oraz PlayStation 5, ujrzą światło dzienne nie w aktualnie trwającym roku, lecz w 2020. Ponadto dodaje, że urządzenia najpewniej zostaną przedstawione światu podczas targów E3 odbywających się w Stanach Zjednoczonych. Tak więc potencjalna premiera konsol nowej generacji nastąpiłaby dopiero w 2021. W międzyczasie natomiast, użytkownicy wspomnianych platform otrzymaliby odświeżoną wersję XOne oraz PlayStation 4.

Warto tutaj dodać, że firma Sony nie pojawi się w tym roku na najważniejszych targach, co potwierdzałoby przypuszczenia Lewisa Warda. Niemniej większość znanych analityków bezsprzecznie uważa, iż prezentacja nowego sprzętu Sony i tak nastąpi w 2019 roku. Jedni spekulują, że na tydzień przed rzeczonymi targami E3, inni natomiast podają jako doskonały czas i miejsce dla takiego wydarzenia uroczystość PlayStation Experience. Niestety sama firma nie odniosła się do krążących po sieci plotek. Z kolei Microsoft, według nasilających się pogłosek, skupiony jest w pracy nad Xboksem Scarlett.

Źródło Ilustracji: IGN.com