Zapraszamy na rozgrywki HIRO Quersus Puchar Polski i LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie!

Zapraszamy na rozgrywki HIRO Quersus Puchar Polski i LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie!

12/05/2018 przez Bartosz Kęprowski

Witamy w krainie esportu!!!

Hejo! Tym razem postanowiliśmy skrobnąć artykuł z myślą o fanach szeroko pojętego esportu, który w Polsce nie cieszy się aż tak ogromną popularnością, jak w pozostałych krajach Europy. Zatem, o co chodzi? Mianowicie już niebawem nadejdą dwa niezwykle istotne wydarzenia – finałowa edycja rozgrywek HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie oraz LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie. Brzmi poważnie? Ostateczna runda, wieńcząca długi, a co za tym idzie, wyczerpujący sezon HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie odbędzie się w Opolu. Dokładna lokalizacja wydarzenia to Centrum Wystawienniczo – Kongresowe ul. Wrocławska 158. Same zawody mają trwać planowo aż trzy pełne dni. Rozpoczęcie imprezy zbiegnie się z Dniem Dziecka, a co za tym idzie, zakończy 3 czerwca 2018 roku. Drugie wydarzenie będzie mieć miejsce dokładnie w tym samym centrum i o tej samej porze. Dzięki temu zwolennicy esportu dostaną możliwość cieszenia się uroczystością zbiorczą, łączącą w sobie aż dwa, biegnące równolegle wydarzenia. LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie pozwoli odwiedzającym śledzić zmagania bez wątpienia najlepszych szkolnych ekip wyselekcjonowanych z obszaru całego narodu! Z kolei HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie ukażą rywalizację diabelnie dobrych zespołów pucharowych. Będzie to ostatnia okazja w mijającym sezonie na prześledzenie porywających oraz stojących na wysokim poziomie rozgrywek! Kto tym razem zdobędzie tytuł? Tego dowiecie się podczas samych zawodów, na które już serdecznie zapraszamy!

23032831_1281016152044603_2319031276795581720_n

Baner Netflix

Ale, zanim nadejdą rzeczone zawody, warto przypomnieć sobie, kogo będzie można podziwiać podczas zbliżającego się turnieju. Poniżej znajdziecie pełne listy uczestników obu turniejów. Zatem w finałowej rundzie turnieju HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie wystąpią następujące formacje – kolejność ekip jest tutaj zupełnie przypadkowa i nie świadczy o umiejętnościach poszczególnych ekip:

 1. Vex.esport
 2. Last Rites
 3. Farm2play
 4. Time Keepers
 5. Alsen-Team
 6. QuickHands
 7. Więzienne Kucyki
 8. Atlantic.gg
 9. PROWORKER E-SPORTS
 10. E-Blue Esports
 11. YoungTalents
 12. ex-atlantic
 13. Hussars

Plakat SGE SPORT 2018

Z kolei w zawodach LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie rywalizację podejmą następujące drużyny:

 1. Technikum LIDER w Lublinie
 2. Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku
 3. ZSTiO Meritum
 4. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
 5. Zespół Szkół Poligraficzno-Mechanicznych nr 18
 6. I Liceum Ogólnokształcące ul. Wyspiańskiego 5 Siemianowice Śląskie
 7. X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie
 9. TEB Edukacja Gniezno
 10. Zespół Szkół nr 1 w Kutnie
 11. Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu
 12. ZSTE Skawina
 13. Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika
 14. Zespół Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku
 15. 1 LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
 16. Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku

Jednak nie samym oglądaniem zmagań człowiek, znaczy się, odwiedzający żyje, czyż nie? No właśnie! Twórcom uroczystości również przyszło to do głowy, dzięki czemu każdy, potencjalny odwiedzający, który pojawi się w wyznaczonym terminie na terenie Centrum Wystawienniczo – Kongresowego dostanie możliwość wzięcia udziału w przeróżnych atrakcjach, takich jak m.in. indywidualne turnieje w jedne z najbardziej popularnych obecnie gier. Tymi tytułami są: FIFA 18, Fortnite czy Counter Strike: Global Offensive. Poza tym obowiązkowa strefa free2play! Za dodatkowe atrakcje możecie być wdzięczni SUPER GAME e-sport oraz miastu Opole, którzy podjęli się obowiązku ich przygotowania specjalnie z myślą o Was. Poza tym, czyżbym zapomniał wspomnieć, że zwycięzców czekają kosmiczne nagrody wprost od sponsorów wydarzenia? Podoba Wam się? Do tego wyobraźcie sobie, że wstęp na wydarzenia jest całkowicie darmowy! Mam nadzieję, że ciągle jeszcze żyjecie, czytając poniższy artykuł i nie umarliście na zawał serca z nadmiaru dobrych informacji oraz nieokiełznanej radości.

Plakat SGE SPORT 2018 Informacyjny

W ramach dodatku uczestniczy zakrojonej na ogromną skalę uroczystości dostaną możliwość sprawdzenia na własnej skórze komputerów marki HIRO, zapewniających ultraszybką i wygodną rozgrywkę. Poza tym, chcielibyście widzieć, jak wygląda płynna gra w 144 lub 240 Hz? Nic prostszego! Szansę skosztowania zabawy na takich parametrach zapewnią Wam gamingowe monitory marki LG.

Chyba po powyższej zapowiedzi nie muszę Was jakoś specjalnie zachęcać do wzięcia w niej udziału, czyż nie? Zatem widzimy się 1 czerwca na miejscu, nie zapomnijcie zabrać ze sobą pozytywnego nastawienia i szerokiego uśmiechu na twarzy. Do zobaczenia!