Zawodnik Overwatch League wyrzucony z powodu problemów dyscyplinarnych!

Zawodnik Overwatch League wyrzucony z powodu problemów dyscyplinarnych!

10/04/2018 przez

Po wystartowaniu trzeciego etapu inauguracyjnego sezonu Overwatch League nastąpiły już pierwsze problemy za sprawą afery, która wybuchła kilka dni temu. Dotyczyła molestowania nieletnich przez zawodnika drużyny Boston Uprising.

Głównym bohaterem owej afery jest nie kto inny jak 20-letni Amerykanin Jonathan „DreamKazperem” Sanchez, który został oskarżony o molestowanie nastoletnich fanek OWL. Zawodnik ten miał również składać im niemoralne propozycje. Dziewczynki jako dowody przedstawiły treści rozmów z których jednoznacznie i bez cienia wątpliwości można było zauważyć, iż Sanchez zachowywał się wobec nich niestosownie.
Po wyjściu na jaw całej sprawy, włodarze ligi ogłosili, iż przyjrzą się dokładnie całej tej sprawie. Pomimo tej deklaracji zarządcy klubu nie czekali na opinię włodarzy ligi i w trybie natychmiastowym rozwiązali umowę Jonathana, co ogłosiła oficjalnie wczorajszego wieczoru. Oznacza to także prawdopodobne zakończenie kariery przez DreamKazperem z racji tego, że z takim bagażem oskarżeń znalezienie innej drużyny będzie graniczyć z cudem.
Trzeba także zauważyć, że nie jest to pierwszy zawodnik który pożegnał się z dotychczasowym teamem z powodu problemu z dyscypliną. Na początku marca tego roku swój kontrakt w trybie przyspieszonym zakończył Felix „xQc” Lengyel. Dallas Fuel zaprzestało tolerowania jego ciągłych pyskówek i nieodpowiednich wypowiedzi w internecie, które czasem przybierały zabarwienie rasistowskie.