Zestaw Gaming Master FX marki Hykker – recenzja!

Zestaw Gaming Master FX marki Hykker – recenzja!

20/12/2017 przez Mateusz Patalas

Produkty polskiej marki Hykker niejednokrotnie zaskakiwały nas jakością wykonania oraz przede wszystkim przystępną ceną. Tym razem nasza polska marka wychodzi naprzeciw stale rosnącej społeczności jakimi są oczywiście gracze. W sieciach popularnych sklepów „Biedronka” zakupić można było zestaw gamingowy „Gaming Master FX” składający się z klawiatury oraz myszki, a to wszystko za jedyne 59,90 zł! Jednak czy zestaw ten rzeczywiście sprawi, że staniemy się mistrzem internetowych pojedynków?

IMG_5042

DESIGN

Po odpakowaniu zestawu, pierwsze wrażenia są dosyć przyjemne. Klawiatura ma całkiem ciekawy kształt, który z pewnością wyróżnia się od klasycznych prostokątnych klawiatur, które możemy znaleźć na sklepowych półkach. Wykonana jest z plastiku o całkiem przyzwoitej jakości, a klawisze, z których gracze będą korzystali najczęściej czyli WASD i strzałki wyróżniają się spośród całej gamy innych przycisków poprzez zastosowanie innego koloru plastiku. Na dodatek, po bokach klawiatury znajdziemy przeróżne klawisze funkcyjne, które odpowiadają za na przykład regulację głośności lub zmianę utworów przy słuchaniu muzyki. Ponadto warto zauważyć, iż klawiatura jest podświetlana. Do wyboru mamy kilka kolorów – czerwony, niebieski oraz fioletowy. Jeśli jednak urok świecącej się klawiatury nie jest dla was podświetlenie oczywiście można wyłączyć. Przechodząc do dołączonej w zestawie myszki, nasz gryzoń swoim kształtem i wyglądem niezbyt wyróżnia się na tle innych tego typu gadżetów dla graczy jakie oferują inni producenci. Jakość jej wykonania, podobnie jak dołączonej do zestawy klawiatury nie pozostawia wiele do życzenia. Jest wykonana z całkiem dobrego plastiku. Aby zadowolić nasze zmysły wzrokowe producent również w myszce pokusił się o dodanie podświetlenia.

IMG_2961 IMG_2956

UŻYTKOWANIE

Dużym minusem, który nie może przejść niezauważenie jest fakt, iż klawiatura nie jest klawiaturą mechaniczną, przez co nie wyróżnia się w użytkowaniu na tle innych urządzeń w podobnej cenie. Pisanie na niej nie przysparza problemów, ale też nie dodaje komfortu. Przez okres jaki miałem okazję testować to urządzenie pokusiłem się o zagranie w kilka tytułów z mojej gamingowej biblioteczki. Klawiatura w grach spisuje się przyzwoicie, podświetlenie oraz wyróżnienie ważnych dla graczy klawiszy z pewnością dodaje nam trochę komfortu. Na zdecydowanie więcej uwagi natomiast zasługuje dołączona mysz. Wyposażona jest ona oprócz standardowych przycisków i rolki do przewijania pomiędzy nimi w trzy dodatkowe przyciski funkcyjne. Dwa z nich umiejscowione są pod kciukiem, natomiast ostatni umieszczony za rolką do przewijania i odpowiada za zmianę DPI, którego wartości są z góry określone przez producenta i znajdują się w zakresie od 800 do 2400 DPI. Użytkowanie z niej jest naprawdę przyjemne, urządzenie jest dobrze wyprofilowane i dobrze leży w dłoni, a zmiana DPI przebiega bezproblemowo. Niestety jej minusem jest fakt iż nie jesteśmy w stanie zmienić jej wagi poprzez zastosowanie odważników. Jeśli więc jesteście przyzwyczajeni do cięższych myszek, będziecie musieli przyzwyczaić się do tego co przygotował dla was producent.

IMG_2960

PODSUMOWANIE

Podsumowując, zestaw „Gaming Master FX” polskiego producenta z pewnością zasługuje na uwagę w tym przedziale cenowym. Za niecałe 60 zł otrzymujemy nie tylko myszkę, która zdecydowanie zasługuje na uwagę i sprawuje się naprawdę dobrze, lecz także podświetlaną klawiaturę z całą gamą klawiszy multimedialnych. Zestaw marki Hykker polecam każdemu, który poszukuje dobrze wyglądającego i funkcjonalnego zestawu a jednocześnie nie chce wydać na niego majątku.